Już jest Częstochowski Mannequin Challenge!

Już jest Częstochowski Mannequin Challenge!

Już jest! Częstochowski Mannequin Challenge, przygotowany przez Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa i Częstokocham.

Ale czym jest i o co chodzi w tego rodzaju filmie? Mannequin Challenge to zyskująca na popularności zabawa, której celem jest ukazanie hobby, wykonywanego zawodu czy też realizacji zainteresowań przez grupę osób pozostających w bezruchu, stąd też nazwa wydarzenia „mannequin”.

- Pozornie idea filmu może być zastanawiająca, w naszym odczuciu jest to idealne przypomnienie, że warto czasem na chwilę się zatrzymać albo chociaż zwolnić, aby nie tylko pracować ale także mieć czas na korzystanie z życia.  – mówił Karol Synowiec, Prezes Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa. – częstochowianie są chyba podobnego zdania, ponieważ film został wrzucony dopiero wczoraj i już ma ponad 10 000 wyświetleń. – dodaje Karol Synowiec.

Głównym celem filmu była promocja Częstochowy oraz pokazanie że zarówno nasze miasto jak i częstochowianie są naprawdę fajni i zgrani. Z resztą podkreślał to także prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który również wziął udział w filmie.

- Kiedy razem ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa zobaczyliśmy pierwszy Mannequin Challenge w wykonaniu reprezentacji Portugalii, od razu byliśmy pewni, że chcemy zrealizować częstochowską wersję tego filmu. – opowiada Adam Wojtysiak, Prezes Stowarzyszenia Częstokocham  - Musieliśmy poświęcić wiele czasu i nerwów aby wszystko wyglądało tak jak sobie to wyobrażaliśmy, ale było warto. – dodaje Kamil Skubiszewski, Wiceprezes Częstokocham.

W filmie udział wzięli m.in. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa, Pan Hieronim, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Forma Częstochowa Fitness Klub, Kino Studyjne OKF Iluzja, Hobby4Men KOLTER, KS Norwid Częstochowa, TAKO, Słodko Gorzki Dom Kawiarniano-Barowy, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Talkactive Centrum Edukacji Językowej, Grupa Pod Wiszącym Kotem, mieszkańcy miasta Częstochowy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli zaangażowani w proces tworzenia filmu czyli: Tomasz Paruzel (główny operator kamery/steadicam) - Dream By Memories, Amadeusz Kosędek, Marcin Kowalski, Oskar Kosta, Mateusz Nawrot.

Organizatorami byli członkowie Stowarzyszeń Częstokocham i Aktywna Częstochowa.

- Nowy rok, nowe wyzwania ;) Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu pozytywnie zakręconych ludzi napisz do nas ;) – zachęca Sebastian Trzeszkowski, Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa.

Częstochowski Mannequin Challenge możecie obejrzeć tutaj: 

Źródło: własne

Komentarze

Zostaw komentarz