Częstochowskie ozdoby świąteczne w "Pytaniu na śniadanie" już jutro!

Częstochowskie ozdoby świąteczne w "Pytaniu na śniadanie" już jutro!

Częstochowskie iluminacje świąteczne pojawią się w poniedziałek, 30 stycznia rano w programie TVP „Pytanie na śniadanie”.

Ekipa programu „Pytanie na śniadanie” zrealizowała w Częstochowie materiał związany z konkursem „Świeć się z Energą”, w którym nasze miasto wygrało na etapie wojewódzkim. 

Częstochowa została świetlną stolicą województwa śląskiego już po raz drugi. Wraz z tytułem do naszego miasta dotrą nagrody o wartości 10 tys. zł w formie sprzętu AGD. Zostanie on przekazany na cele charytatywne.

W zeszłym roku nagroda trafiła do Stowarzyszenia Amicus, które pomaga dzieciom ze środowisk zagrożonych patologiami społecznymi, zapobiega marginalizacji społecznej oraz wspiera wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych . Stowarzyszenie otrzymało m.in. lodówkę, pralkę, odkurzacz i sokowirówki. I właśnie tam gościła ekipa programu „Pytanie na śniadanie”. Pytała też mieszkańców Częstochowy, jak podoba im się iluminacja.

Częstochowa nadal rywalizuje w kolejnym – ogólnopolskim etapie konkursu „Świeć się z Energą”. Głosy można oddawać na stronie: http://swiecsie.wp.pl/swietlna-stolica-polski/final/ lub wysłać sms o treści: MIASTO91 na nr 71750. Koszt wiadomości to 1,23 zł z VAT. Głosowanie na stronie internetowej jest bezpłatne. Potrwa do 31 stycznia.

Źródło: UM Częstochowy, wczestochowie.pl

Komentarze

Zostaw komentarz