Dwoje reprezentantów naszego regionu – Daniel Wojtasiński i Mariola Pasikowska – zdobyło tytuły Mistrzów Europy w nordic walking na dystansie 10 km.

W rozegranych 20 maja w bawarskim mieście Roding Mistrzostwach Europy Nordic Walking wzięło udział 165 uczestników z Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Szwajcarii, Czech i Polski.

Częstochowianin z Viking Nordic Team, Daniel Wojtasiński, zwyciężył w kategorii M35 uzyskując czas 1 godz. 2 min. i 31 sek. Mariola Pasikowska z Positive Energy Żarki wygrała natomiast kategorię K30 z czasem 1 godz. 6 min. 3 sek.

Dzień wcześniej w zorganizowanych również w Roding Mistrzostwach Europy Sztafet Mieszanych na dystansie 4x1000 m wspomniana dwójka wraz z Katarzyną Marondel z Bytomia i Piotrem Wetoszką z Białej Podlaskiej reprezentowała sztafetę Poland Nordic Team. Drużyna zajęła czwarte miejsce tracąc 1,2 sekundy do brązowego  i 3,5 sekundy do srebrnego medalu.

Źródło: UM Częstochowy