Dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce wywalczyli zawodnicy CKS Budowlani.

W olimpiadzie, która odbyła się na Stadionie Śląskim, wzięło udział ponad 900 lekkoatletów w wieku 16-17 lat. Kwalifikacje na tę imprezę wywalczyło siedmioro zawodników CKS Budowlani.  Świetnie zaprezentował się Jakub Mrożek, który w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami wywalczył brązowy medal z wynikiem 6:08,26. To jego nowy rekord życiowy lepszy od poprzedniego o ponad 5 sekund. - Mrożek podczas przygotowań do tej imprezy wykonał ogromną prace treningową, a podczas startu wykazał się dużą dojrzałością taktyczną - twierdzi Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

Drugi medal, również brązowy wywalczył Filip Felski w skoku wzwyż. Zawodnik Budowlanych rozgrzewał się na poszczególnych wysokościach, w efekcie osiągając 200 cm. Poprzedni rekord życiowy poprawił o 5 cm.
Niezły występ zaliczyła także Wioletta Szkop, która startowała w siedmioboju. W konkurencji tej udział biorą najwszechstronniejsze lekkoatletki, które rywalizują w 7 konkurencjach ( 100 ppł, w dal, wzwyż, kula, oszczep, 200 m, 800 m).  Wiola uzyskała łącznie 4292 pkt (nowy rekord życiowy), zajmując 8. lokatę.

Podczas olimpiady w Chorzowie częstochowski klub reprezentowały również: Julia Bartolewska  400 m – 15. miejsce (59,11 sek.), Maja Grabara - 13. miejsce w chodzie sportowym na dystansie 5000 m (29:50,31 min.),  Gabriela Rataj – 20. miejsce w chodzie sportowym (31:55,41 min.).

- Troszkę słabszy występ Julii Bartolewskiej spowodowany był bolesną kontuzją stawu skokowego - wyjaśnia Lamch. - Z problemem tym Julia zmagała się ostatnie trzy tygodnie. Również w Chorzowie dolegliwość ta nie pozwalała jej na walkę z rywalkami w stu procentach.

W konkursie rzutem oszczepem miał wziąć udział Kamil Nitecki. Jednak kontuzja ręki wyeliminowała go z rywalizacji w tej konkurencji.

Źródło: CKS Budowlani