We freestyle football – czyli sztuce wykonywania żonglersko-cyrkowych ewolucji piłką – częstochowianka sięgnęła po mistrzostwo już po raz trzeci.

Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football ,,Super Ball” odbyły się od 20 do 25 sierpnia w Pradze. Wzięło w nich udział 408 zawodniczek i zawodników z 52 krajów, w tym ekipa R-Style z reprezentantkami i reprezentantami Częstochowy – Kaliną Matysiak (Female Battles), Adrianem Francem (Routine) i Piotrem Bujakiem (Battles Pro).

Kalina Matysiak już po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium podczas imprezy mistrzowskiej – wcześniej zdobyła 1. miejsce „Super Ball” w roku 2016 oraz 1. miejsce w tegorocznym turnieju „DAZN World Masters” w Japonii. Podczas półfinału „Super Ball 2018” Kalina pokonała włoszkę Anastasię Bagaglini, a w finale spotkała się z obecną mistrzynią Europy Agnieszką Mnich.
Adrian Franc uplasował się na 5. miejscu kategorii Routine. Na koncie ma już 2 brązowe medale i 1 srebrny – wszystkie w tej kategorii.

Więcej informacji, a także zdjęcia oraz filmy z zawodów można znaleźć na fanpage'u Kaliny Matysiak oraz ekipy R-Style pod linkiem http://facebook.com/RStyleTeam

Źródło: UM Częstochowy